Tomasz Strząbała trenerem Energi MKS-u Kalisz

11 maj 2020 |

Tomasz Strząbała został nowym trenerem piłkarzy ręcznych Energi MKS – u Kalisz w sezonie 2020/2021. Kontrakt z nowym trenerem będzie obowiązywał do czerwca 2022 roku.

Tomasz Strząbała został nowym trenerem piłkarzy ręcznych Energi MKS – u Kalisz w sezonie 2020/2021.
Kontrakt z nowym trenerem będzie obowiązywał do czerwca 2022 roku.

Trener Strząbała od 30 lat swojej kariery był związany z Kielcami. Najpierw pracował jako trener młodzieży, zdobywając medale Mistrzostw Polski i występując w finałach rozgrywek juniorskich. Następnie przez 10 lat m in. z Bogdanem Wentą i Tałantem Dujszebajewem prowadził zespół Vive Kielce. Wielokrotny zdobywca Mistrzostw Polski, Pucharu i Superpucharu Polski.
Jego największym sukcesem jest zdobycie Ligi Mistrzów i Klubowego Mistrzostwa Świata w 2016 roku. Jest to największy sukces w historii ponad 100-letniej piłki ręcznej w Polsce. Przed sezonem 2018/2019 objął funkcję pierwszego trenera MMTS-u Kwidzyn, z którym nieoczekiwanie zdobył 4. miejsce w PGNiG Superlidze, w ćwierćfinale pokonując faworyzowany Górnik Zabrze. Jest synem Edwarda Strząbały, który na stałe zapisał się w historii polskiego sportu. Był jednym z najlepszych trenerów w Polsce. Legendarny szkoleniowiec największe sukcesy odnosił z drużynami z Wrocławia i Kielc. Wielokrotny Mistrz Polski, z jego osobą związana jest niemal cała historia piłki ręcznej w Kielcach.

Trener Strząbała rozpoczyna proces budowania zespołu. Start sezonu jest przewidywany na początek września.
Na stanowisku zastąpi Szweda Patrika Liljestranda, którego kontrakt wygasł wraz z końcem poprzedniego sezonu.