W niedzielę domowe starcie z Grupą Azoty Unią Tarnów

29 lut 2024 | Mecze

W ramach 23. serii spotkań ORLEN Superligi Energa MKS Kalisz zmierzy się we własnej hali z Grupą Azoty Unią Tarnów. Mecz odbędzie się w niedzielę, 3 marca o godz. 17.45. Transmisja na platformie Emocje.tv.

Zespół z Tarnowa zajmuje aktualnie 11. miejsce w ORLEN Superlidze. W 22 meczach tarnowianie zgromadzili 24 punkty (8 zwycięstw, w tym jedno po karnych i 14 porażek w tym jedna po karnych). Grupa Azoty traci 2 punty do Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, Corotop Gwardii Opole i MMTS-u Kwidzyn. Najlepszym strzelcem zespołu jest 37-letni Paweł Podsiadło (115 bramek), a za podania otwierające drogę do bramki rywali odpowiada Dzmitry Smolikau (131 asyst).

Kaliszanie są aktualnie na 7. miejscu w tabeli. Dotychczas zgromadzili 30 punktów (10 zwycięstw w tym jedno po karnych oraz 12 porażek, w tym jedna po karnych) i mają taki sam bilans co lokalny rywal Arged Rebud KPR Ostrovia. Liderem strzelców Energa MKS-u Kalisz jest 23-letni Matija Starcević (92 bramki), natomiast za podawanie piłek odpowiada Konrad Pilitowski (89 asyst).

W pierwszym meczu obu drużyn górą była Grupa Azoty Unia Tarnów, która wygrała po serii rzutów karnych 3:2. W regulaminowym czasie był remis 22:22.

- Każdy mecz do końca fazy zasadniczej będzie dla nas bardzo trudny. Drużyna z Tarnowa pokazała w trakcie tego sezonu, że potrafi zagrać bardzo dobre spotkania – mówi bramkarz Energa MKS-u Kalisz Jan Hrdlicka – W pierwszym meczu w Tarnowie zaważyły karne i myślę, ze teraz w niedzielę będzie również bardzo trudny mecz, ponieważ Grupa Azoty podobnie jak my gra o udział w fazie play-off – dodaje.

- Drużyna z Tarnowa to zespół nieprzewidywalny i walczący do samego końca – ocenia były zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów, a obecnie obrotowy Energa MKS-u Kalisz Łukasz Kucharzyk – Gramy o trzy punkty, chcemy wywalczyć pełną pulę we własnej hali. Na pewno będzie to ciężkie spotkanie ponieważ stawka jest bardzo wyrówna – dodaje.

Mecz 23. serii ORLEN Superligi pomiędzy Energa MKS-em Kalisz a Grupą Azoty Unią Tarnów odbędzie się w niedzielę, 3 marca o godz. 17.45 w hali Kalisz Arena. Transmisja na platformie Emocje.tv.