W poniedziałek ostatni domowy mecz fazy zasadniczej ORLEN Superligi. Rywalem Azoty Puławy.

24 mar 2024 | Mecze

W 25. serii spotkań Energa MKS Kalisz podejmie we własnej hali Azoty Puławy. Mecz zaplanowano na poniedziałek, 25 marca na godz. 17.45. Transmisja w Polsacie Sport News.

Zarówno Azoty Puławy jak i Energa MKS Kalisz są już pewni gry w play-offach. Do zakończenia fazy zasadniczej zostały do rozegrania dwie serie ORLEN Superligi.

Drużyna z Puław zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli ORLEN Superligi. Na 24 dotychczasowe spotkania puławianie wygrali 14 razy i ponieśli 10 porażek (jedna przegrana po karnych). Azoty mają 7 punktów przewagi nad Energa MKS-em Kalisz oraz tracą 5 punktów do KGHM Chrobrego Głogów. Liderami w ataku są Kacper Adamski (119 bramek) oraz Piotr Jarosiewicz (117 bramek). Za podania otwierające drogę do bramki rywali odpowiada Rafał Przybylski (131 asyst).

Energa MKS Kalisz jest aktualnie 6. w tabeli. Kaliszanie zaliczyli 12 zwycięstw (w tym jedno po karnych) i 12 przegranych (w tym jedną po karnych). Energa MKS ma 7 punktów straty do Azotów Puławy i 3 punkty przewagi nad 7. w tabeli Arged Rebud KPR Ostrovią. Liderem w ataku jest Matija Starcević (102 bramki), natomiast za asystowanie odpowiada Konrad Pilitowski (98 asyst).

W pierwszym meczu obu drużyn w ramach 12. serii spotkań w Puławach lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali różnicą czterech bramek 28:24.

- Zostały nam dwa mecze do końca rundy zasadniczej i te dwa mecze chcemy wygrać, aby zakończyć rundę na 6. miejscu. Przed nami starcie z Azotami Puławy. Z pewnością czeka nas trudny i bardzo wymagający mecz, jednak wiem że przed naszą publicznością jesteśmy w stanie zdobyć trzy punkty i zrobimy wszystko aby tak się stało – mówi obrotowy Energa MKS-u Kalisz Wiktor Karpiński.

- Azoty Puławy to jeden z lepszych zespołów w ORLEN Superlidze, dlatego czeka nas ciężka przeprawa i musimy zagrać dobry mecz, na sto procent swoich możliwości, żeby liczyć na zwycięstwo – mówi trener Energa MKS-u Kalisz Rafał Kuptel.

Mecz 25. serii spotkań ORLEN Superligi pomiędzy Energa MKS-em Kalisz a Azotami Puławy odbędzie się w poniedziałek, 25 marca o godz. 17.45 w hali Kalisz Arena. Transmisja na kanale Polsat Sport News.