Ważne spotkanie w hali Relax

19 mar 2024 | Mecze

W ramach 24. serii spotkań 20 marca o godz. 18.00 Energa MKS Kalisz zagra na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Spotkanie będzie transmitowane na platformie Emocje.tv.

Piotrkowianin z 26 punktami na koncie zajmuje aktualnie 10. pozycję w tabeli ORLEN Superligi, mając tyle samo punktów co 9. MMTS Kwidzyn i tracąc 2 do 8. Corotop Gwardii Opole. Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego na 23 rozegrane spotkania wygrała 9 razy (w tym raz po karnych) oraz zanotowała 14 porażek. Liderem strzelców z 88 bramkami na koncie jest 37-letni Piotr Swat. Za podania otwierające drogę do bramki przeciwników odpowiada Kamil Mosiołek (141 asyst).

Energa MKS Kalisz z 11 zwycięstwami (w tym jednym po karnych) oraz 12 przegranymi (w tym raz po karnych) zajmuje 7. miejsce w tabeli ORLEN Superligi mając tyle samo punktów co 6. w tabeli Arged Rebud KPR Ostrovia. Liderem kaliszan w ataku jest 23-letni Matija Starcević (94 bramki), natomiast najwięcej asyst, bo 91 zaliczył powoływany do kardy B Konrad Pilitowski.

W pierwszym meczu obu drużyn, który został rozegrany 11 listopada 2023 roku w ramach 11. serii spotkań ORLEN Superligi górą była Energa MKS Kalisz, która we własnej hali pokonała Piotrkowianina 30:27.

- Jesteśmy gotowi na trzy ostatnie mecze w fazie zasadniczej ORLEN Superligi. To są dla nas najważniejsze mecze, bo walczymy o play-offy. Do Piotrkowa Trybunalskiego jedziemy po trzy punkty i to jest nasz cel – mówi skrzydłowy Energa MKS-u Kalisz Dawid Molski.

- Jest to dla nas bardzo ważny mecz z racji tego, że walczymy o jak najlepsze miejsce w tabeli – mówi rozgrywający Energa MKS-u Kalisz Gracjan Wróbel – Z historii naszych meczów z Piotrkowianinem pamiętam, że bardzo ciężko gra się nam na hali Relax, ale mam nadzieję, że zdobędziemy tam trzy punkty - dodaje

Spotkanie 24. serii spotkań ORLEN Superligi pomiędzy Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski a Energa MKS-em Kalisz odbędzie się w środę, 20 marca w hali Relax. Transmisja na platformie Emocje.tv.