Wyjazdowy triumf! Energa MKS lepsza od Wybrzeża

11 lis 2017 |

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w PGNiG Superlidze odnieśli w sobotę nasi szczypiorniści. W Gdańsku pokonali tamtejsze Wybrzeże różnicą aż dziesięciu trafień (32:22). Kluczowe dla losów tej potyczki okazały się wydarzenia pomiędzy 16. a 25. minutą. Kaliszanie rzucili wtedy rywalom siedem bramek z rzędu i z wyniku 5:8 zrobiło się 12:8. Potem konsekwentnie zwiększali dystans i zwyciężyli 32:22, zgarniając w ten sposób cztery punkty (Wybrzeże klasyfikowane jest w tej samej grupie, co Energa MKS, stąd bonusowy punkt). Najwięcej goli dla kaliskiej ekipy zanotowali Kirył Kniaziew i Bartosz Wojdak – po 8.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w PGNiG Superlidze odnieśli w sobotę nasi szczypiorniści. W Gdańsku pokonali tamtejsze Wybrzeże różnicą aż dziesięciu trafień (32:22).

Kluczowe dla losów tej potyczki okazały się wydarzenia pomiędzy 16. a 25. minutą. Kaliszanie rzucili wtedy rywalom siedem bramek z rzędu i z wyniku 5:8 zrobiło się 12:8. Potem konsekwentnie zwiększali dystans i zwyciężyli 32:22, zgarniając w ten sposób cztery punkty (Wybrzeże klasyfikowane jest w tej samej grupie, co Energa MKS, stąd bonusowy punkt). Najwięcej goli dla kaliskiej ekipy zanotowali Kirył Kniaziew i Bartosz Wojdak – po 8.

Dla podopiecznych Pawła Ruska to pierwszy w tym sezonie triumf na wyjeździe. W sumie w PGNiG Superlidze wygrywali już czterokrotnie.

***

Wybrzeże Gdańsk – Energa MKS Kalisz 22:32 (10:15)

Energa MKS: Tatar, Zakreta – Kniaziew 8, Wojdak 8, Bałwas 4, Adamczak 3, Krycki 3, Drej 2, Czerwiński 1, Grozdek 1, Kobusiński 1, Misiejuk 1, Bożek, Klopsteg

fot. Karina Zachara