Zaczynamy w Zabrzu – terminarz PGNiG Superligi na sezon 2021/22 dostępny

27 lip 2021 |

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych ogłosiła terminarz meczów na nadchodzący sezon. Rozgrywki będą odbywały się, podobnie jak w poprzednim sezonie, w systemie każdy z każdym: mecz i rewanż, bez fazy play-off. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane już 4 września, a nasz zespół w pierwszej serii uda się na wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze.

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych ogłosiła terminarz meczów na nadchodzący sezon. Rozgrywki będą odbywały się, podobnie jak w poprzednim sezonie, w systemie każdy z każdym: mecz i rewanż, bez fazy play-off. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane już 4 września, a nasz zespół w pierwszej serii uda się na wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze.

Rozgrywki PGNiG Superligi w sezonie 2021/22 zainaugurejmy wyjazdowym meczem z Górnikiem Zabrze / fot. Michał Rabiega

Nasz zespół w pierwszej serii zagra wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze, 4 drużyną poprzedniego sezonu, w weekend 4/5 września. Z kolei pierwsze domowe spotkanie to weekend 18/19 września i pojedynek z Chrobrym Głogów. Dokładne daty i godziny spotkań zostaną ustalone kilka tygodni przed spotkaniami.

W rozgrywkach PGNiG Superligi wystartuje 14 klubów, które w trakcie sezonu rozegrają 26 serii podzielonych na dwie rundy. Pierwsza z nich rozpocznie się już 4 września. Ostatnia seria I rundy zostanie rozegrana w sobotę, 11 grudnia. Następnie kluby czeka przerwa w rozgrywkach. Jest ona związana ze startem biało-czerwonych w turnieju Mistrzostw Europy, który odbędzie się w styczniu na Węgrzech i Słowacji.

Inauguracja II rundy planowana jest na 5 lutego, a ostatnia seria meczów PGNiG Superligi odbędzie się 15 maja 2022 roku. Po niej poznamy ostateczny kształt tabeli, w tym drużynę, która zostanie Mistrzem Polski oraz zespół, który zajmie ostatnie miejsce w rozgrywkach i spadnie do Ligi Centralnej. Z kolei przedostatnia drużyna PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z Ligi Centralnej. Stawką dwumeczu będzie gra w PGNiG Superlidze w kolejnym sezonie.

Pierwszy miesiąc rozgrywek PGNiG Superligi w sezonie 2021/22

4/5 września: Górnik Zabrze – Energa MKS Kalisz

11/12 września: Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz

18/19 września: Energa MKS Kalisz – Chrobry Głogów

25/26 września: Łomża Vive Kielce – Energa MKS Kalisz

Najważniejsze terminy sezonu 2021/22 PGNiG Superligi:  

– 4 września: rozpoczęcie rozgrywek

– 11 grudnia: ostatnia seria rozgrywek I rundy

– 5 lutego: początek II rundy

– 15 maja: ostatnia seria rozgrywek II rundy

– 28/29 maja: I mecz barażowy

– 1 czerwca: II mecz barażowy

Topowe starcia w PGNiG Superlidze będą transmitowane na kanale TVP Sport, w aplikacji mobilnej TVP Sport i stronie www.tvpsport.pl

Skróty meczów, relacje live oraz wyniki śledzić można w aplikacji mobilnej PGNiG Superligi, która jest dostępna w Google Play oraz App Store oraz na www.pgnig-superliga.pl. Kibice znajdą tam również szereg informacji o składach i ciekawostki na temat swoich ulubionych drużyn.

Szczegółowe terminy poszczególnych meczów będziemy poznawać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Serie 1-3 / www.pgnig-superliga.pl
Serie 4-6 / www.pgnig-superliga.pl
Serie 7-9 / www.pgnig-superliga.pl
Serie 10-13 / www.pgnig-superliga.pl
Serie 14-15 / www.pgnig-superliga.pl
Serie 16-18 / www.pgnig-superliga.pl
Serie 19-21 / www.pgnig-superliga.pl
Serie 22-24 / www.pgnig-superliga.pl
Serie 25-26 / www.pgnig-superliga.pl